big-top-olawa

 

GMINA OŁAWA PRZYJAZNA, MIESZKAŃCOM I INWESTOROM

Gmina Oława leży w powiecie oławskim, 16 km na południowy wschód od stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia, przy międzynarodowej trasie A4. Nasze tereny są znakomitym miejscem do weekendowego wypoczynku. Posiadamy wspaniałe kompleksy leśne, malownicze rzeki i cenne obiekty architektoniczne. Szczególną uwagę przyciąga wspaniały pałac wraz z mauzoleum w Oleśnicy Małej, pałac w Jakubowicach oraz zabytkowe kościoły występujące niemal we wszystkich miejscowościach.

 

herb-olawaŻycie kulturalne gminy jest bardzo urozmaicone. Aktywnie działa ludowy Zespół Pieśni i Tańca Porębiok. Corocznie w Oleśnicy Małej w ramach imprezy plenerowej „Mit i historia” odbywają się spektakle pantomimy w wykonaniu Teatru Formy i zaproszonych gości, nawiązujące do historii tego urokliwego miejsca. Organizowane są także dożynki gminne, podczas których możemy podziwiać wykonane z dużą dbałością o szczegóły barwne wieńce dożynkowe. W 2013 roku wieniec z Chwalibożyc uzyskał miano najpiękniejszego w województwie dolnośląskim i reprezentował Dolny  Śląsk na Dożynkach Prezydenckich.

Aby mieszkańcom żyło się przyjemniej realizowane są liczne inwestycje m.in. w ostatnich latach oddano do użytku oczyszczalnię ścieków w Stanowicach, kanalizację sanitarną w Stanowicach, Marcinkowicach i Owczarach, Stację Uzdatniania Wody w Bystrzycy, drogę z kostki betonowej wraz z obustronnymi chodnikami i oświetleniem w Stanowicach, oddano do użytku boisko wielofunkcyjne w Marcinkowicach w ramach programu Orlik, trybuny wraz z oświetleniem na boisku w Gaci. Wyremontowano kompleksowo świetlice, m.in. w Owczarach i Sobocisku. Obecnie trwają remonty kolejnych świetlic, budowa drogi w Stanowicach, wykonywane są projekty sieci kanalizacyjnej kolejnych miejscowości.

Gmina Oława w swojej ofercie posiada dwa kompleksy terenów inwestycyjnych w Stanowicach (25 ha) i Godzikowicach (39 ha), położonych przy drodze krajowej nr 94 relacji Wrocław-Opole, do których istnieją dogodne zjazdy bezkolizyjne. Oba tereny posiadają aktualne plany zagospodarowania przestrzennego, są uzbrojone, podział oferowanych nieruchomości następuje pod potrzeby konkretnego inwestora. Gmina Oława zapewnia nabywcom zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres do 3 lat.

Atrakcyjność naszych terenów inwestycyjnych docenili m.in.: Armeton, Ardex, Bama Europa, Bims Plus, Heiche, Kompozyty, Lorenz Bahlsen Snack World, Roba Metals, Semmelrock Stein+Desingn, Šoko,  WISI Automotive oraz SIL-PRO Bloczki Silikatowe.

Więcej na stronie www.GminaOlawa.pl Zapraszamy!